Podczas Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Parchowie zaprezentowana została wizualizacja Ośrodka Zdrowia w Trzebnicach, który powstanie w najbliższych miesiącach. Nowy budynek ma zastąpić dotychczasowy, zniszczony obiekt.

Wystarczy tylko rzut oka na to, jak w tej chwiliwygląda placówka, w której leczy się mieszkańców Gminy Chocianów, by zrozumieć, że zaniedbania w zarządzaniu jej są już praktycznie nie do nadrobienia. Miejsce, w którym czystość powinna być na pierwszym miejscu, jeszcze przed wejściem może przerażać pacjentów.

- Ciężko pracujemy nad realizacją kolejnych, ważnych projektów dla Miasta i Gminy Chocianów. Razem zmieniamy Chocianów na lepsze, bo chcemy być dumni z tego, gdzie mieszkamy - mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Przypomnijmy, że powstanie nowego Ośrodka Zdrowia w Trzebnicach było jedną z wyborczych obietnic ówczesnego kandydata na burmistrza. Po wygranej w wyborach i objęciu tej funkcji, Tomasz Kulczyński od razu rozpoczął realizację tego zadania. Takie prace wymagają jednak sporo pracy, o czym przekonuje Burmistrz Chocianowa.

- Drodzy mieszkańcy, proszę Was byście pamiętali, że takie projekty wymagają dużo pracy i sporej dokumentacji, więc nie powstają z dnia na dzień. Część tych zadań nie jest widoczna gołym okiem, ale bardzo ważna by zrealizować dany projekt - podkreśla Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.