Korzystając z hojnych darów jesieni dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parchowie z inicjatywy Dyrektora Kamila Lisa, a także Katarzyny Tobiś nauczyciela biologii i przyrody, placówka przyłączyła się do corocznej akcji zbierania kasztanów. 


Szkoła Podstawowa w Parchowie w tym tygodniu zakończyła swoje kasztanowe zbiory, tym samym na jednym z oficjalnych stron szkoły pojawiła się informacja o uzyskanych wynikach pracy. Placówka wspólnymi siłami uzbierała 2 tony i 120 kg kasztanów. Cały zbiór zostanie przekazany firmie ,,Pharemko’’, która skupia kasztany od 15 lat z przeznaczaniem do celów farmaceutycznych.

Zbiór tak dużej ilości kasztanów przekłada się na kwotę 1484 złotych. Pieniądze za zbiór zostaną wpłacone na konto Rady Rodziców.

- Dziękuję bardzo za zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i Rady Rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania – mówi Kamil Lis Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parchowie.
- Jestem pod wielkim wrażeniem uzbieranej ilości kasztanów. Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać 2 tony i 120 kg kasztanów – dodaje Dyrektor placówki.

Kolejny raz Dyrektor placówki pokazuje, że warto pracować dla mieszkańców Parchowa. Miejscowa szkoła zyskała dzięki zbiórce dodatkowe środki pieniężne.