W ostatnich tygodniach koronawirus rozprzestrzenia się po Zagłębiu Miedziowym. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że niestety zawitał do naszego powiatu. Dziś o kolejnym przypadku koronawirusa w okręgu miedziowym poinformował Starosta Lubiński Adam Myrda. Sprawdzamy, jak wygląda aktualna sytuacja w naszym regionie i naszej gminie.

O godzinie 19:01 otrzymaliśmy najświeższe dane z Biura Prasowego Wojewody Dolnośląskiego dotyczące wirusa SARS-CoV-2 w naszym województwie. Wynika z nich, że osób zarażonych koronawirusem jest obecnie 97. Nie zmienił się bilans ofiar śmiertelnych, dotychczas w związku z koronawirusem zmarły 2 osoby. W weekend głośno zrobiło się o śmiertelnym przypadku w Głogowie. Do niego odniósł się w swoim oświadczeniu Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. który podkreślił, że "dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci". Podkreślił także, "że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie".

Niepokojące wieści, dotarły do nas także z sąsiedniego powiatu. O pierwszym przypadku poinformował na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych Adam Myrda, Starosta Powiatu Lubińskiego.

- Jest to mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec Powiatu Lubińskiego, w tej chwili hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu - informuje tamtejszy szef powiatu Adam Myrda - rodzina mieszkańca Powiatu Lubińskiego została objęta kwarantanną - dodaje.

Statystyki w zakresie zachorowań nie zmieniły się dla Chocianowa. Nadal w naszej gminie nie odnotowano przypadku koronawirusa. Sytuacja jest jednak rozwojowa w kwestii kwarantanny. Na Dolnym Śląsku liczba osób objętych kwarantanną wzrosła do 3502, podczas gdy wczoraj było ich jeszcze 3017. Niestety także w Chocianowie wzrosła liczba osób objętych izolacją. Aktualnie w naszej gminie jest ich 20. W skali województwa zmalała natomiast liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Dziś jest to 2776 osób, zaś wczoraj było ich 3039. Aktualnie w dolnośląskich szpitalach hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 jest 87 pacjentów.
[KN]