Ta kradzież nie uszła mu na sucho. Wszystko dzięki szybkiemu rozpoznaniu i skutecznej pracy polkowickich kryminalnych, którzy ustalili kto odpowiada za kradzież portfela.

Kiedy klientka robiąca zakupy w jednym ze sklepów w Polkowicach przez nieuwagę odłożyła swój portfel, czekała na nią przykra niespodzianka. Okazało się, że portfel, w którym miała pieniądze, dokumenty i karty płatnicze został skradziony.

- Funkcjonariusze, by ustalić odpowiedzialnego za kradzież wykonali wiele czynności, jednak kluczowe było nagranie z monitoringu, na którym funkcjonariusze rozpoznali sprawcę. Od tego momentu sprawa nabrała tempa, a kryminalni ustalili, że za kradzież odpowiada 50-letni mieszkaniec Polkowic - mówi sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Ostatecznie czynności śledczych doprowadziły do przekazania skradzionych przedmiotów prawowitej właścicielce - dodaje policjant.
Wytypowany przez funkcjonariuszy mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży mienia, dokumentów oraz ich ukrywania. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
[KN]