Dziś poniedziałek, 7. grudnia i 342. dzień roku. Imieniny obchodzą Ambroży oraz Marcin. Dzisiaj w kartce z kalendarza swoje miejsce ma Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego.

Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego to coroczne święto obchodzone 7 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z 6 grudnia 1996 roku, z inicjatywy Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Pierwsze obchody odbyły się w 50. rocznicę podpisania Konwencji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego z 7 grudnia 1994, która w 1944 roku powołała do życia wyspecjalizowaną organizację ONZ ICAO (Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego). Celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na osiągnięcia międzynarodowego lotnictwa cywilnego.

Co roku 20 października obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego. Dzień ten upamiętnia utworzenie w 1961 roku Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Również w Polsce odbywają się od 2008 roku obchody pod patronatem Stowarzyszenia Kontrolerów Ruchu Lotniczego POLATCA. 
[KN]