Uroczystości 75-lecia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych zbiegły się z Dniem Edukacji Narodowej. Materiał z tego wydarzenia przygotowała lokalna telewizja Chocianow.tv (wideo poniżej), my zapraszamy do obejrzenia także galerii zdjęć.

Ze względu na patrona szkoły, św. Jana Pawła II uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej. Tuż po niej wychowankowie podstawówki zaprezentowali swoje liczne talenty. Odbyło się także pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

- Chciałam z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy budowali przez 75 lat historię tej szkoły - mówiła Patrycja Jugo, Sekretarz Miasta i Gminy Chocianów.
We wspólnym świętowaniu wzięli udział nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także absolwenci szkoły.

- Obchodziliśmy uroczystość 75-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych. Jest to dla nas bardzo ważna i podniosła uroczystość. 75 lat istnienia szkoły na terenie gminy Chocianów zobowiązuje. To bardzo bogata tradycja, wielu wspaniałych ludzi, absolwentów szkoły, dawnych nauczycieli, przyjaciół, którzy zbudowali ten piękny, nowoczesny obiekt, o który cały czas staramy się dbać - mówił Jacek Nowicki, dyrektor szkoły. - Przy okazji dnia dzisiejszego uczciliśmy również naszych nauczycieli, nauczycieli emerytowanych, bo przecież to 14 października, Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Przyjęliśmy do grona naszych uczniów 9 młodych, przyszłych absolwentów, którzy zasilili grono naszych wychowanków. Liczymy, że tak jak starsze pokolenia, będą dla naszej gminy, dla naszej ojczyzny dumą i będą przyczyniali się do jej budowania - mówił dyrektor Nowicki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo przygotowanego przez lokalną telewizję Chocianow.tv.
[KN]