Po raz trzeci, za sprawą kontynuacji działań Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, w Gminie Chocianów, odbyła się akcja pn. „Światełko Pamięci”. Polegała ona na tym, że rozdawane były darmowe znicze dla mieszkańców. Tak jak w poprzednich latach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Znicze zostały przekazane po mszach świętych w niedziele tj. 27.10.2019 r. przy kościołach i kaplicach w gminie Chocianów przez wolontariuszy m. in. przez Radnych, Sołtysów i harcerzy. Celem akcji było przekazanie zniczy, które później, podczas Dnia Wszystkich Świętych, przyozdobią zapomniane groby w Gminie Chocianów.

- „Światełko Pamięci” to wspaniały pomysł. Niektóre groby są zaniedbane i zapomniane, często też rodzina nie może zająć się nagrobkami z różnych przyczyn. Zostawiając znicz w takim miejscu możemy uczcić pamięć o zmarłych- mówi jeden z mieszkańców Gminy Chocianów.


Taki znicz, postawiony na grobie, jest symbolem pamięci i znakiem miłości. Tym światełkiem mieszkańcy wspólnie mogą ocalić groby od zapomnienia.