Reklama
Reklama

Aktualności

Powstanie strefa Street Workout

2019-07-08 15:33

Wkrótce mieszkańcy Chocianowa będą mogli cieszyć się z otwartych urządzeń do ćwiczeń, ponieważ trwają już prace projektowe związane z budową trzech zestawów sportowych do Street Workout.

Więcej

Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

2019-07-08 15:32

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz Komisariatu Policji w Chocianowie zorganizowali debatę ewaluacyjną pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów - Możesz mieć na nie wpływ". W debacie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie oraz mieszkańcy.

Więcej

Pojawiły się wielkie donice

2019-07-08 15:27

Wielkie donice w kolorach Gminy Chocianów pojawiły w różnych częściach miasta. To kolejny pomysł burmistrza Chocianowa oraz jego radnych. - To są detale, które szybko zmieniły postrzeganie naszego miasta przez samych mieszkańców – podkreśla Dorota Kehle, radna Rady Miejskiej.

Więcej

Remonty na osiedlu Zacisze

2019-07-08 15:26

W ostatnich dniach byliśmy świadkami prac drogowych na ulicach Piotrowskiej i Zacisze. Na obu pojawiły się progi zwalniające, zaś na tej drugiej remontowano dodatkowo nawierzchnie. - To zasługa przede wszystkim radnego Marcina Ślipki, który od wielu tygodni interweniował w tej sprawie – przekonuje Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

Więcej

Nowe logo i hałos Gminy Chocianów

2019-07-08 15:17

„Chocianów Bądźmy Razem” to nowe hasło promujące miasto i gminę Chocianów. Samorząd ma także nowe logo, które składa się z granatowego napisu „ChociaNOW”, w którym w miejsce litery „o” wpleciono czerwone serce. Jak przekonuje Tomasz Kulczyński burmistrz Chocianowa, oznacza to, że właśnie teraz („now” oznacza „teraz”) nadszedł czas na zmiany na lepsze.

Więcej
Reklama

Dobry Duszek pojawił się w Chocianowie

2019-07-08 15:16

Dobry duszek, który podczas Chocianowskich Dni Jagody stanął w Rynku, wciąż intryguje mieszkańców. Chocianowianie chętnie do niego podchodzą i fotografują się z zamontowaną przez samorząd figurką.

Więcej

Woda popłynie w Rakowie

2019-06-29 07:10

Od początku obecnej kadencji trwają prace, które mają sprawić, że w perspektywie kilku najbliższych lat w Rakowie w końcu popłynie woda. Przypomnijmy, że ta miejscowość wykluczona jest z dostępu do bieżacej wody.

Więcej

Gmina zaoszczędzi półtora miliona złotych

2019-06-29 07:04

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Parchowie pojawił się burmistrz Tomasz Kulczyński. Opowiedział on sprawach, które udało się już zrobić w Gminie Chocianów. Najważniejszą informacją było m.in. przedstawienie prawdziwych informacji o negocjacjach z TAURONEM.

Więcej

Będzie plac zabaw na każdym osiedlu

2019-06-29 06:59

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego oraz Radnej Powiatu Polkowickiego Marceliny Falkiewicz z mieszkańcami Chocianowa. Rozmawiano przede wszystkim o rewitalizacji wnętrza międzyblokowego przy ul. Odrodzenia oraz codziennych bolączkach mieszkańców tego osiedla.

Więcej

Wsparcie dla OSP Trzebnice i OSP Parchów

2019-06-29 06:55

Sto tysięcy złotych pozyskała Gmina Chocianów ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Kwota ta przeznaczona zostanie na zakup lekkiego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebnicach.

Więcej

Najnowsze komentarze