Poniedziałek, 14 Października 2019
Z regionu
Reklama
Reklama

Aktualności

Paweł Bujak nominowany w konkursie Sołtys Roku 0

Paweł Bujak nominowany w konkursie Sołtys Roku

2019-08-23 19:24 0 komentarzy

Rozpoczął się kolejny plebiscyt Gazety Wrocławskiej, w którym Gmina Chocianów ma swoich przedstawicieli. Tym razem jest to konkurs na Sołtysa Roku. Od samego początku głosowania na prowadzeniu znajduje się Sołtys wsi Żabice - Paweł Bujak.

Więcej
Rozpoczął się remont Świetlicy w Chocianowcu 0

Rozpoczął się remont Świetlicy w Chocianowcu

2019-08-23 18:32 0 komentarzy

W budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Chocianowcu rozpoczęły się pierwsze prace związane z remontem, na które Gmina Chocianów otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Dolnośląskiego. - W ramach przedsięwzięcia zostaną osuszone i pomalowane ściany, wymienione zostaną także boczne drzwi wejściowe do świetlicy. Ponadto na terenach wokół pojawią się nowe ławki oraz kwietniki - mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Więcej
Nowa odsłona strony! 0

Nowa odsłona strony!

2019-08-23 17:49 0 komentarzy

Witamy serdecznie na nowej odsłonie strony Chocianow.pl, które od dziś będzie głównym źródłem informacji dotyczącej wydarzeń w Gminie Chocianów i Powiecie Polkowickim.

Więcej
Kolejne przyłącza PWK 0

Kolejne przyłącza PWK

2019-08-23 09:46 0 komentarzy

Kolejne budynki we wsiach Raków oraz Szklary Dolne będą mogły korzystać z wody pitnej z sieci wodociągowej. To efekt kolejnych prac Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie.

Więcej
Remontują drogi gruntowe 0

Remontują drogi gruntowe

2019-08-23 09:26 0 komentarzy

Okres wakacyjny jest bardzo dobrym terminem na wszelakie remonty, ponieważ wiele osób wyjeżdża na wakację i spędza czas poza miastem. Tym razem Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wykonał prace remontowe na drogach: Zielonej, Głogowskiej wraz z połączeiem tych ulic, czyli ulicą Leśną.

Więcej
Reklama
Kolejny dobry duszek w Gminie Chocianów 0

Kolejny dobry duszek w Gminie Chocianów

2019-08-23 09:22 0 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, w naszej gminie pojawił się kolejny dobry duszek. W czerwcu w trakcie Dni Jagody ukazała się pierwsza figurka, która na stałe została zamontowana na Rynku. Postać duszka przypadła do gustu mieszkańcom i nawe nadano jej nazwę „Jagódka”. Teraz gotowy jest już kolejny, który pojawi się podczas tegorocznej Traktor-jady.

Więcej
Sołtysi spotkali się z Burmistrzem 0

Sołtysi spotkali się z Burmistrzem

2019-08-23 09:11 0 komentarzy

To nie tak miało wyglądać. Kolejna pozytywna inicjatywa Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego została zniszczona przez opozycyjnych radnych Annę Pichałę i Piotra Piecha. Miał być dialog Burmistrza, Sołtysów i pracowników urzędu ale ostatecznie spotkanie musiało zostać przerwane przez bezczelne nagrywanie dwójki w/w radnych.

Więcej
Chocianów z promesą 0

Chocianów z promesą

2019-08-23 09:02 0 komentarzy

Chocianów odwiedzili najważniejsi samorządowcy z całego regionu. To właśnie w naszym mieście odbyła się ceremonia wręczenia promes przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego.

Więcej
Będzie zmiana przepisów 0

Będzie zmiana przepisów

2019-08-23 09:00 0 komentarzy

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zmieni się organizacja ruchu w chocianowskim Rynku. - Zgodnie z sugestiami mieszkańców, podjąłem działania mające na celu zmianę obowiązyjących przepisów prawa ruchu drogowego w Rynku – mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Więcej
Społeczna lodówka pojawiła się w Chocianowie 0

Społeczna lodówka pojawiła się w Chocianowie

2019-07-08 15:38 0 komentarzy

W ostatnich dniach w Chocianowie pojawiła się pierwsza „społeczna lodówka”, która ulokowana została przy Ośrodku Pomocy Społecznej. To oznacza, że już za kilka dni mieszkańcy będą mogli w tym miejscu podzielić się różnymi produktami z potrzebującymi.

Więcej

Najnowsze komentarze