Informację o ładunku wybuchowym w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie odebrali pracownicy placówki dziś rano po godzinie ósmej rano. Aktualnie trwa ewakuacja wychowanków i pracowników, a także akcja służb.

Drogą mailową zostali poinformowani pracownicy Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie o podłożonym ładunku wybuchowym. Właśnie trwa ewakuacja przedszkolaków i pracowników jednostki.

- Wszyscy są bezpieczni, jednak prosimy rodziców, aby w miarę możliwości odbierali swoje pociechy, ponieważ nie wiemy jak długo potrwa procedura sprawdzania budynku - informuje dyrektor placówki, Barbara Chruściel.
Służby pracują aktualnie w obiekcie, aby wyjaśnić czy był to fałszywy alarm.
_______________
AKTUALIZACJA:
Jak się właśnie dowiedzieliśmy, budynek przedszkola został już sprawdzony przez policję. Kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, ani żadnego ładunku wybuchowego. W związku z zażegnaniem niebezpieczeństwa, pracownicy wraz z częścią dzieci wrócili już do Przedszkola.

Wszystkich rodziców, którzy mają kłopot ze zorganizowaniem opieki dla dzieci, pragnę poinformować, że wracamy do pracy i będziemy otwarci do godziny 16:00, także jeśli ktoś chce przyprowadzić dziecko z powrotem do przedszkola, to zapraszamy - informuje dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie, Barbara Chruściel.
Teraz policja będzie wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.
[KN]