Łącznie nawet do 13 lat mogą spędzić w więzieniu młodzi sprawcy kradzieży dwóch aut. Polkowiccy policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku. Sprawcy przebywają w areszcie.

"W wyniku podjętych działań, bezpośrednio po zgłoszeniu odzyskano samochód marki Ford Mondeo, a następnie Forda Galaxy, którego sprawcy ukryli w pobliskim lesie"
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach na gorącym uczynku zatrzymali dwóch złodziei samochodowych w wieku 18 i 20 lat. Dodatkowo przy jednym z mężczyzn odnaleziono narkotyki. Po zatrzymaniu stróże prawa przeszukali mieszkania zatrzymanych, w których ujawnili mienie wyniesione z jednego z ukradzionych pojazdów.

"Okazało się również, że jeden z mężczyzn posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy"
- Działając wspólnie, ukradli z jednego z osiedlowych parkingów samochód marki Ford Mondeo. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej złodzieje dokonali również kradzieży pojazdu marki Ford Galaxy - podsumowuje działania policjantów podkomisarz Mariusz Florczak. - W wyniku podjętych działań, bezpośrednio po zgłoszeniu odzyskano samochód marki Ford Mondeo, a następnie Forda Galaxy, którego sprawcy ukryli w pobliskim lesie. Oba pojazdy, po wykonanych czynnościach, zostały przekazane właścicielom. Okazało się również, że jeden z mężczyzn posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy - dodaje policjant.

"Działając wspólnie, ukradli z jednego z osiedlowych parkingów samochód marki Ford Mondeo. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej złodzieje dokonali również kradzieży pojazdu marki Ford Galaxy"
Mężczyznom, którzy trafili do policyjnego aresztu, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do pojazdu mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.
[KN]