Przez ostatni miesiąc w Świetlicy Wiejskiej w Żabicach odbywały się zajęcia Smyko – Multisensoryka. Za sprawą działań grupy nieformalnej, której liderem był Radny Paweł Bujak udało się pozyskać środki finansowe na realizację zamierzonego celu. Projekt został sfinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw 2018, poprzez Fundację „Katolicka Inicjatywa Berit” w projekcie Społecznie Odpowiedzialni. 

Realizacja projektu miała za zadanie wspierać rozwój dzieci oraz edukowanie rodziców w czasie zatracania się w nurcie mediów społecznościowych i internetu. Program ten wspierał całościowy rozwój dziecka, zapobiegał powstawaniu deficytów sensorycznych  związanych z zbyt małą ilością różnorodnych bodźców, potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka.

Instruktor zajęć określał profil sensoryczny każdego dziecka. Był to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej, a także zapobiegał powstawaniu deficytów sensorycznych ( czyli zbyt mała ilość różnorodnych bodźców  potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka).

- ,,Bardzo ważne jest, aby opiekunowie dowiadywali się, w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę ze względu na to, że można przeoczyć szczegóły, które mogą zaważyć na przyszłości dzieci.'' - mówi Paweł Bujak.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach i przyciągnęły chętnych rodziców ze swoimi pociechami z terenu Gminy Chocianów i nie tylko.

-,, Jestem bardzo wdzięczny mieszkańcom, że chętnie służą pomocą i mogę na nich zawsze liczyć. Gdyby nie ich pomoc i zaangażowanie nie byłoby takich działań.'' - dodaje Paweł Bujak.