Poznaliśmy kandydatów Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy w okręgu legnicko-jeleniogórskim. Na liście ugrupowania, którego liderem jest Prezydent Lubina - Roberta Raczyński znalazło się miejsce dla dwóch osób z Gminy Chocianów. "Siódemką" na liście jest radny Piotr Wandycz, zaś z 22. miejsca wystartuje kierownik referatu promocji i komunikacji społecznej Katarzyna Tymińska.

Lokomotywą listy w okręgu legnickim został starosta lubiński Adam Myrda, który rok temu bardzo mocno walczył o wprowadzenie pilotażowego programu bezpłatnej komunikacji w Gminie Chocianów. Jego pomysł został jednak storpedowany przez radnych poprzedniej kadencji, którzy nie dopuścili go nawet do głosu. Sytuacja zmieniła się po wyborach i dzięki dobrej współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego ze starostą Adamem Myrdą udało się szybko uruchomić bezpłatne autobusy, którymi mieszkańcy Gminy Chocianów mogą dojechać do Lubina. Na kolejnych miejscach na liście znajduje się starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, legniczanin Jacek Kiełb, radny Rady Miejskiej w Jeleniej Górze - Piotr Miedziński, były Wójt Gminy Zgorzelec - Kazimierz Janik, a także była Wójt Gminy Krotoszyce a aktualnie radna powiatu legnickiego - Beata Castaneda Trujillo. 

Na siódmym miejscu na liście znalazł się Piotr Wandycz, czyli rekordzista pod względem poparcia w ostatnich wyborach samorządowych w Gminie Chocianów. Na co dzień strażak Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach, w 2018 roku otrzymał 290 z 462 głosów w okręgu Trzebnice. Aktualnie sprawuje funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Chocianowie. Na liście znalazła się także Katarzyna Tymińska, która aktualnie jest kierownikiem referatu promocji i komunikacji w chocianowskim magistracie. To ona w dużym stopniu realizuje pomysły Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i odpowiada za wdrażanie ich w życie. Będzie to dla niej debiut, ponieważ dotychczas nie startowała w żadnych wyborach. 

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja w wyborach do Senatu, ponieważ choć nie ma na niej kandydatów z Chocianowa to przystąpi do niej członek zarządu Województwa Dolnośląskiego - Tymoteusz Myrda, który mocno wspiera działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Pojawił się on w Chocianowie podczas kampanii wyborczej w 2018 roku, pojawił się już także kilkukrotnie po wyborach samorządowych. Jego rywalami będzie aktualna posłanka Elżbieta Stępień oraz obecna Senator - Dorota Czudowska. 

Filarem programu wyborczego Bezpartyjnych i Samorządców mają być m.in. kwestie ekologiczne. Jedną z propozycji komitetu ma być wprowadzenie - w ślad za rozwiązaniami przetestowanymi na Dolnym Śląsku - rządowego programu bezpłatnej komunikacji publicznej i komunikacji regionalnej dla ludzi, którzy dojeżdżają do pracy czy do szkoły.