Tak jak w ubiegłym roku tak i w tym przeprowadzona zostanie akcja bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami dla mieszkańców Gminy Chocianów. W ubiegłym roku akcja trwała przez cały wrzesień, w tym roku organizatorzy postawili na październik.

Organizatorami akcji „Październik dla zdrowia” jest Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński wraz z CDT MEDICUS. Warto wspomnieć, że całą akcję finansujemy jako Gmina. Coroczna akcja cieszy się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku już w pierwszych dniach trwania akcji skorzystało z niej aż 300 osób!

Październikowy program bezpłatnych badań w CDT MEDICUS w Chocianowie zacznie się 5 października i potrwa do 26 października. Każdy mieszkaniec, bez ograniczeń wiekowych, będzie mógł skorzystać z badań profilaktycznych oraz z konsultacji z m. in. kardiologiem, neurologiem, alergologiem. Ponadto będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań tj. USG narządu rodnego i piersi tarczycy i jamy brzusznej, serca, tętnic dogłowowych, TSH oraz USG stawów biodrowych u małych dzieci. Mieszkańcy po 50 roku życia oraz pacjenci z cukrzycą po 40 roku życia będą mogli skorzystać z automatycznego badania ABI, które polega na zbadaniu przepływów w tętnicach kończyn dolnych, zaś rodzice niemowląt i dzieci do 3 roku życia będą mogli dokonać diagnostyki nietolerancji mleka u swoich pociech.


Wszystkie konsultacje i badania odbędą się w CDT MEDICUS w Chocianowie przy ul. 3-go Maja 2. Rejestracja na badania od godz. 8:00 w wyznaczonych dniach w Centralnej Rejestracji w Przychodni w Chocianowie. Uczestnik zarejestrowany otrzyma skierowanie z podaną datą i godziną przyjęcia na wybrane badania profilaktyczne i konsultacje.