Szesnaście zespołów z całej Polski i trzy dni sportowej rywalizacji, by wyłonić Mistrza Polski w Futsalu Kobiet do lat osiemnastu. Ostatecznie tytuł obronił BTS Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał po rzutach karnych AZS Uniwersytet Warszawski. - Panie Burmistrzu, za nami widzimy napis „Bądźmy Dumni z Chocianowa”. Możecie być dumni z tego, co zrobiliście, jak przygotowaliście imprezę, jak to wszystko wyglądało – takimi słowami wydarzenie podsumował Adam Kaźmierczak, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialny za futsal.

Takiego wydarzenia w chocianowskiej hali jeszcze nie było. Zawody o randze mistrzowskiej zawitały do naszego miasta w bardzo mocnym wydaniu. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to impreza, która z roku na rok nabiera coraz większej rangi. Tym razem do Chocianowa przyjechało szesnaście drużyn z całego kraju. Czternaście z nich, by przyjechać do naszego miasta walczyło w turniejach eliminacyjnych. Dwa pozostałe, czyli LUKS Ziemia Lubińska (gospodarz) oraz BTS Rekord Bielsko-Biała (obrońca tytułu) udział miały zapewniony. Ostatecznie w Chocianowie pojawiły się zespoły z m.in. Warszawy, Krakowa, Olsztyna, Rybnika, Tczewa czy Tarnowa.

- Od blisko dwóch lat podkreślam, że w mieszkańcach Chocianowa tkwi pozytywna energia, którą trzeba po prostu w nich obudzić. Ten turniej to właśnie efekt tych działań, ponieważ dla chocianowian nasza hala stała się jednym z regularnych miejsc spotkań. Nasze poczynania coraz częściej są dostrzegane na zewnątrz i to z całą pewnością cieszy. Mam nadzieję, że będziemy mieli zaszczyt organizować kolejne takie wydarzenia w Chocianowie – mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Na potwierdzenie jego słów wystarczy przytoczyć słowa członka zarządu PZPN, które ujęliśmy już na samym początku artykułu. - Panie Burmistrzu, za nami widzimy napis „Bądźmy Dumni z Chocianowa”. Możecie być dumni z tego, co zrobiliście, jak przygotowaliście imprezę, jak to wszystko wyglądało. Mogę zapewnić, że do Chocianowa wrócimy i jeszcze niejedna duża impreza organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej zostanie tutaj przeprowadzona – zapowiedział Adam Kaźmierczak, członek zarządu PZPN odpowiedzialny za futsal a na co dzień również prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Podobne „laurki” usłyszeć można było także od samych zawodniczek, które walczyły o tytuł mistrzowski. Ostatecznie najlepszy okazał się BTS Rekord Bielsko-Biała, który w wielkim finale pokonał po rzutach karnych AZS Uniwersytet Warszawski. W meczu o brązowe medale Pogoń Tczew pokonała SWD Wodzisław Śląski. W drodze do finału najlepsze zespoły musiały rozegrać sześć wyczerpujących spotkań. Nikt jednak nie żałował przyjazdu do Chocianowa, ponieważ kapitalną robotę wykonali organizatorzy na czele z trenerem LUKS-u Ziemian Lubińska, a także członkiem zarządu Stali Chocianów - Januszem Przybyło.

Takiego wydarzenia w naszym mieście z całą pewnością nie byłoby, gdyby nie ogromna determinacja Dyrektora Podokręgu Legnica, Adama Michalika - Organizowanie tutaj imprez to czysta przyjemność, ponieważ wiem doskonale, że mogę liczyć na wsparcie wielu osób, które chcą by Chocianów się rozwijał. Wiele osób zazdrości możliwości organizowania takiego wydarzenia, więc z całą pewnością możemy być dumni, że to właśnie tu udało nam się to zrobić. Wiem, że PZPN jest zadowolony z tej lokalizacji, więc możemy spodziewać się kolejnych takich wydarzeń – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica.

Wszystko wskazuje na to, że nasza gmina może stać się ważną piłkarską lokalizacją na mapie Polski.
Mecze można obejrzeć na portalu społecznościowym YouTube

[KN]