W ubiegłym tygodniu w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy odbyły się mini warsztaty przeprowadzone przez Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

Warsztaty sfinansowane ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chocianowie, działającej przy Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, odbyły się w Szkole Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, w Szkole Podstawowej w Parchowie, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych (zdjęcia poniżej) oraz w Szkole Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Trzebnicach (zdjęcia poniżej).

Prowadzący Grzegorz Kucharczyk z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki zrealizował cykl zajęć w grupach dla uczniów klas I - III, pod nazwą "Tomek i czarny kruk". We wszystkich szkołach podstawowych na terenie naszej gminy w klasach pierwszych odbyło się łącznie 7 mini warsztatów po 45 minut każdy, zaś w klasach drugich i trzecich odbyło się łącznie 12 mini warsztatów po 90 minut każdy. Pracownicy Centrum Działań Profilaktycznych spędzili w chocianowskich podstawówkach łącznie 1 395 minut, aby porozmawiać z najmłodszymi wychowankami o złości, agresji i przemocy.
[KN]