Jak donosi chocianowskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne na jednym z popularnych portali społecznościowych kolejne blisko półtora tysiąca mieszkańców korzysta z wody lepszej jakości. Chodzi o mieszkańców wsi Brunów, Krzeczyn Mały i Gorzyca, w kranach których od wczoraj płynie woda uzdatniania w nowym układzie technologicznym.

3 czerwca tutejsze wodociągi otrzymały pozytywną Ocenę Higieniczną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Polkowicach. Ta decyzja była do przewidzenia, bowiem wszystkie zastosowane materiały wykorzystane do modernizacji ZUW Brunów posiadają atest PZH. To świadectwo, że dostarczana do ludzi woda jest bezpieczna i przeznaczona do spożycia.

- Na nasze zaproszenie w tym dniu towarzyszył nam Pan Radny Andrzej Kuśmierczyk. Razem z nami odkręcił pierwszą zasuwę, która zasila już naszych odbiorców - czytamy na profilu PWK. - Dzięki podjętym decyzjom Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Pana Tomasza Kulczyńskiego oraz współpracy z Panem Radnym Andrzejem Kuśmierczykiem, ponad 1400 mieszkańców zaopatrywanych z ZUW w Brunowie od dziś korzysta z lepszej jakości wody - dodają pracownicy przedsiębiorstwa.
Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne szczyci się, że poprawia jakość świadczonych usług i realizuje zadania zaplanowane przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, które mają na celu uporządkowanie gospodarki wodnej i ściekowej gminy Chocianów.
[KN]