W każdy wtorek i środę swoich sił mogą spróbować miłośnicy aktywności fizycznej i sportów walki. ARMIA CHOCIANÓW zaprasza na treningi boksu we wtorki od godziny 18:00 i kickboxingu w środy od godziny 16:00. Wszystko do obejrzenia w materiale przygotowanym przez lokalną telewizję Chocianow.tv (wideo poniżej).

Treningi odbywają się na małej sali sportowej przy ulicy Szkolnej w Chocianowie, którą burmistrz Tomasz Kulczyński udostępnił bezpłatnie na treningi w ramach objętego przez siebie patronatu.

- Zdrowie psychiczne tak naprawdę zaczyna się od zdrowia fizycznego, dlatego wszystkie inicjatywy rozwoju i utrzymania dobrej kondycji organizmu są moim zdaniem bardzo istotne, stąd moja decyzja o udzieleniu patronatu Armii Chocianów - komentuje Tomasz Kulczyński, włodarz Chocianowa. - Zwłaszcza w okresie epidemii koronawirusa musimy dbać o nasze zdrowie, zarowno psychiczne, jak i fizyczne i wierzę, że wielu mieszkańców naszej gminy skorzysta z tej oferty - dodaje Kulczyński.
Jak zauważają organizatorzy, treningi angażują dzieci i dorosłych, zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Wśród zalet tej aktywności fizycznej zauważają promocję zdrowego trybu życia, a także socjalizacja i resocjalizacja młodzieży.

Cieszę się, że Burmistrz Chocianowa rozumie i wspiera kwestię sportu w naszej gminie. Uważam, że warto wspierać takie aktywności. Sama mam przyjemność uczestniczyć w treningach Armii w Polkowicach i Lubinie, więc wiem jak pozytywny wpływ taka aktywność fizyczna wywiera na życie codzienne - mówi Marcelina Falkiewicz, radna Powiatu Polkowickiego. - Sporty walki, takie jak kickboxing czy nawet rugby, nazywane przez wielu drużynowym sportem walki, uczą pewności siebie, ale przede wszystkim szacunku do przeciwnika. Wpływają pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale i psychiczną. Cieszę się, że Armia zdecydowała się na umieszczenie swojego ringu właśnie w Chocianowie. Być może już wkrótce uda nam się przygotować tu jakieś zawody - zapowiada radna zaangażowana w promocję sportu w naszej gminie.
Od teraz zajęcia dostępne są także dla mieszkańców gminy Chocianów. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.
[KN]