Dzisiaj w tutejszym Urzędzie Miasta i Gminy w Chocianów odbyło się ważne spotkanie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z częścią sołtysów wsi, których mieszkańcy w ostatnim czasie byli wprowadzani w błąd twierdzeniem, że zlikwidowane zostaną szkoły podstawowe w Parchowie i Szklarach Dolnych.

"Rozumiem obawy mieszkańców, ponieważ w przestrzeni publicznej pojawiają się nieprawdziwe informacje dotyczące całkowitej likwidacji szkół, co jest oczywistą nieprawdą"
Jak udało nam się dowiedzieć podczas dzisiejszych rozmów włodarz naszej gminy uspokoił zaniepokojonych mieszkańców i zapowiedział spotkanie z mieszkańcami Szklar Dolnych.

"Zapowiedziałem także spotkanie z mieszkańcami Szklar, które postaramy się zorganizować w najbliższym czasie"
- Rozumiem obawy mieszkańców, ponieważ w przestrzeni publicznej pojawiają się nieprawdziwe informacje dotyczące całkowitej likwidacji szkół, co jest oczywistą nieprawdą - mówi Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński - zapowiedziałem także spotkanie z mieszkańcami Szklar, które postaramy się zorganizować w najbliższym czasie.

Burmistrz Tomasz Kulczyński zapewnia także, że dopóki będzie włodarzem gminy, szkoły w Szklarach oraz Parchowie będą funkcjonować, a jako szef samorządu musi zarządzać całą gminą, a nie tylko poszczególnymi miejscowościami. Do sprawy z pewnością powrócimy.
[KN]