Do mieszkańców naszej gminy trafił w ostatnich dniach list podpisany przez Tomasza Kulczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, w którym podsumowuje ostatnie wydarzenia dotyczące koronawirusa. Z drugiej strony możemy znaleźć m.in. instrukcję, jak zapobiegać zakażeniu oraz jak skutecznie myć ręce! Do listu dołączona została naklejka informacyjna przypominająca o podstawowych zasadach zachowania.

W ubiegłym tygodniu na terenie Chocianowa pojawiły się billboardy informacyjne z apelem o odpowiedzialność i pozostanie w domach. Teraz do akcji zostały włączone listy i naklejki.

Kampania z prywatnych pieniędzy

- Burmistrz chce dotrzeć do wszystkich, bo każdy mieszkaniec miasta i gminy powinien mieć świadomość, że sytuacja jest trudna i tylko wspólnymi siłami możemy ustrzec się przed fatalnymi skutkami tej pandemii - podkreśla Krystian Wan z chocianowskiego magistratu - list i naklejka została sfinansowana jednak ze środków prywatnych - dodaje.

W liście Tomasz Kulczyński prosi, aby nie lekceważyć zaistniałej sytuacji oraz zaznacza, że na bieżąco jego służby realizują wytyczne rządu polskiego dotyczące zagrożenia działaniem SARS-CoV-2.

Apel o rozważne działanie

- Jestem głęboko przekonany, że wspólnie uda nam się przezwyciężyć pandemię koronawirusa poprzez wzajemne zrozumienie i rozważne działanie - czytamy w liście podpisanym przez Tomasza Kulczyńskiego, Burmistrza Chocianowa.

Część graficzna wykorzystana w ulotce pochodzi m.in. ze strony internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W treści można znaleźć także niezbędne numery telefonów do kontaktu z Urzędem oraz w razie kwarantanny. Wśród materiałów dołączonych do listu znajduje się także naklejka, którą możemy przykleić np. na drzwi.
[KN]