Na trzeciej stronie najnowszego wydania Głos Regionu możemy znaleźć list, jaki skierował do mieszkańców Chocianowa włodarz gminy Tomasz Kulczyński. Czytamy w nim m.in., że "musimy stawić czoła niewidzialnemu wrogowi, a każdy z nas odgrywa w tej walce ważną rolę".

Zapobiegawcze działania, wśród których mogą znaleźć się m.in. "częściowe albo nawet całkowite umorzenie zobowiązań podatkowych wobec Gminy"
Z listu dowiadujemy się, że "samorządowcy w całej Polsce od początku sytuacji mają świadomość, że epidemia na pewno odbije się także na finansach publicznych". Burmistrz dostrzega "zagrożenia na rynku pracy i związane z tym trudności zarówno dla pracowników, jak i pracodawców". Dowiadujemy się także, że włodarz pragnie podejmować zapobiegawcze działania, wśród których mogą znaleźć się m.in. "częściowe albo nawet całkowite umorzenie zobowiązań podatkowych wobec Gminy".

"Gmina musi realizować swoje zadania i wypełniać podjęte zobowiązania", a wszystkie inwestycje "realizowane są sukcesywnie i terminowo"
- Mając na uwadze prognozowany największy kryzys gospodarczy ostatnich dziesięcioleci, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, postanowiłem wprowadzić Gminny Program Naprawy Skutków Epidemii, który realizować będziemy w latach 2020-2023 w trosce o godną przyszłość Miasta i Gminy Chocianów - informuje mieszkańców Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów - w tym trudnym czasie bądźmy ostrożni, dbajmy o swoich bliskich i samych siebie - dodaje włodarz.

"Samorządowcy w całej Polsce od początku sytuacji mają świadomość, że epidemia na pewno odbije się także na finansach publicznych"
Jak czytamy w liście Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego opublikowanym w najnowszym wydaniu chocianowskiego periodyku "mimo tej nadzwyczajnej sytuacji Gmina musi realizować swoje zadania i wypełniać podjęte zobowiązania", a wszystkie inwestycje "realizowane są sukcesywnie i terminowo".
[KN]