Kilka miesięcy temu Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach zwróciła się do Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z prośbą o rozważenie wsparcia rzeczowego jednostki poprzez zakup i przekazanie w formie darowizny sprzętu specjalistycznego.


Urządzenia i materiały o łącznej wartości 20 000 złotych zostały dziś przekazane do użytkowania przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chocianowie.

- Szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczestników w ruchu drogowym to jeden z podstawowych problemów jakie zgłaszają w Komisariacie Policji w Chocianowie mieszkańcy miasta i gminy- mówił dziś na spotkaniu Komendant Piotr Wójtowicz.


Coraz częściej wśród młodzieży pojawia się zjawisko jakim jest kierowanie pojazdami pod wpływem narkotyków albo pod wpływem alkoholu. Środki odurzające zmieniają sposób myślenia, maja wpływ na postrzeganie rzeczywistości i zaburzają koncentrację. Sam prowadzący jak i inni uczestnicy ruchu są narażeni na ogromne niebezpieczeństwo. Agresywna jazda, przekraczanie dozwolonej prędkości to najczęstsze zgłoszenia jakie docierają do Komisariatu Policji w Chocianowie. Biorąc pod uwagę znaczne ograniczenia finansowe w budżecie Burmistrz Tomasz Kulczyński podjął decyzję przekazania niezbędnego sprzętu Policji. Było to m. in.:
-urządzenie do badania na zawartość środków odurzających w organizmie Drager DrugTest 5000
-tonery i bębny do drukarek będących na wyposażeniu Komisariatu
-20 kaset 7-mio panelowych jednorazowego użytku Test-Kit do analizatora Drager DrugTest 500
-urządzenie do badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu Alkosensor IV wraz z drukarką