Program obchodów Święta Niepodległości 2019 w Chocianowie obejmuje wiele wydarzeń, które będą odbywać się od soboty 9 listopada do poniedziałku 11 listopada.


9 listopada 2019 ( sobota)
Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej na V Turniej Piłkarski z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Turniej odbędzie się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie. Już od godziny 9:00 drużyny będą zmagać się o tytuł najlepszej drużyny.


- Zapraszam Państwa bardzo serdecznie na zbliżające się obchody Narodowego Święta Niepodległości 10 i 11 listopada - czytamy na oficjalnym profilu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

10 listopada 2019 (niedziela)
W Parku Miejskim w Chocianowie zaplanowano Chocianowski Bieg Niepodległości oraz marsz nordic walking w kategorii dzieci i dorośli. Zawody rozpoczną się o godzinie 11:00, a godzinę wcześniej na Hali Widowiskowo-Sportowej zawodnicy będą mogli dokonać zapisów i odebrać darmowe pakiety startowe. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia czekać będą atrakcje oraz poczęstunek. W biurze zawodów można będzie wypożyczyć kije nordic walking na czas zawodów. Regulamin dostępny TUTAJ.

Kolejnym punktem obchodów w dniu 10 listopada jest organizacja Koncertu Polskiej Muzyki Rozrywkowej i Patriotycznej w wykonaniu Orkiestry Górniczej ZG Polkowice-Sieroszowice. Koncert rozpocznie się o godzinie 16:30 na Hali Widowiskowo - Sportowej w Chocianowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

11 listopada 2019 (poniedziałek)
Poniedziałkowe uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika, Pl. Wolności. Kolejno o godzinie 11:00 odbędzie się uroczysty apel, ustawienie kwiatów i zniczy patriotycznych pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Złożenia kwiatów dokona m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, przedstawiciele Nadleśnictwa, Sołectwa, kierownicy jednostek, mieszkańcy czy członkowie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Chocianowie.