Pierwsze aktywne komórki burzowe pojawiły się obecnie na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego. W najbliższych godzinach aktywność burzowa będzie wzrastać w całym regionie. Ostrzeżenia i komunikaty dla naszego województwa wydali synoptycy Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Powiatu Polkowickiego wydała synoptyk Edyta Socha. Prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Dodatkowo komunikat meteorologiczny synoptyka Marka Kurowskiego, przygotowany na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB przewiduje burze z gradem. Wszystko może potrwać do godziny 23:00.

Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność. Warto śledzić nowe komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej, ponieważ dzisiejsze warunki pogodowe będą sprzyjać wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak czytamy na stronach IMGW-PIB prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.
[KN]