W sieci, na kanale Gminy Chocianów w serwisie społecznościowym YouTube pojawiło się właśnie nowe nagranie. Powstało z myślą o najmłodszych.

"Zaczytany Chocianów" - pod takim szyldem Biblioteka Publiczna w Chocianowie, przy współpracy z Referatem Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki w tutejszym magistracie prowadzi akcję czytania dzieciom bajek. 

Wyszedłem z pomysłem realizacji serii czytanych bajek on-line - czytamy na profilu Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego - słuchanie bajek pobudza dziecięcą wyobraźnię, intensyfikuje neurony do wytężonej pracy, aktywizuje obszary mózgu inne niż te, które są zaangażowane podczas obserwacji - podsumowuje burmistrz.

W pierwszym nagraniu, zapowiadającym całą serię Sylwia Kondysz, dyrektor tutejszej biblioteki przeczytała dzieciom wiersz Akademii Czytania Bajek. Pod koniec nagrania możemy także usłyszeć zapowiedź.

- Wiemy, że bardzo chętnie słuchacie bajek, które uczą, bawią i rozwijają wyobraźnię - mówi Sylwia Kondysz, dyrektor Biblioteki Publicznej w Chocianowie - na następne wspólne czytanie zaproszę dla Was osoby, które bardzo chętnie chcą się włączyć do naszej akcji czytania dzieciom - dodaje.

Zapraszamy do śledzenia kanału Gminy Chocianów, na którym pojawiać się będą kolejne nagrania z serii "Zaczytany Chocianów".
[KN]