Zakończył się  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Mieszkańcy gminy Chocianów po raz kolejny spisali się na medal, kiedy w sobotę licznie rowerami przyjechali do Szklar Dolnych. 

Dzięki kolejnym działaniom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego po raz pierwszy Miasto i Gmina Chocianów przyłączyło się do  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Kampania do której przyłączyła się gmina Chocianów  ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz promocję alternatywnych dla samochodu środków transportu, a także zmniejszenie zanieczyszczeń i hałasu. Tegoroczne hasło to „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – chodźmy razem!”.

Mieszkańcy, którzy w sobotę przyjechali do Szklar Dolnych rowerem otrzymali liczne gadżety w postaci opasek, torb,naklejek czy odblasków.Każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności jazdy na przygotowanym wcześniej torze przeszkód. Wzięli w nim udział nie tylko dzieci, ale również dorośli.

- ,,Cieszymy się, że tak aktywnie mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu’’ – dodaje Naczelnik wydziału Rozwoju i Utrzymania w Urzędzie MiG Chocianów.

Bezpłatna komunikacja w mieście i w całej gminie, budowa 17 km ścieżki rowerowej, przywrócenie kolei do Chocianowa to tylko początek działań burmistrza w kierunku do zrównoważonego rozwoju Gminy Chocianów.

Wiemy także, że pierwszy ale nie ostatni bierzemy udział w europejskiej kampanii promującej zdrowie dla nas i naszych pokoleń.