W ubiegły weekend w lubelskiej hali "Globus" odbył się Ogólnopolski Puchar Dzieci w karate tradycyjnym. Była to już 20. edycja tej imprezy. W wydarzeniu wzięło udział ponad pół tysiąca osób z całej Polski w tym reprezentanci Klubu Karate "SENTO-KAN" z Chocianowa.

Lublin już wiele razy gościł imprezy najwyższej rangi w tej sztuce walki. Zawodniczki i zawodnicy z naszego regionu mogą się poszczycić wieloma sukcesami zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Tym razem, w XX Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w karate tradycyjnym wzięło udział ponad 500 osób z całej Polski. Gminę Chocianów reprezentowali wychowankowie Klubu Karate "SENTO-KAN": Amelia Sawajda, Hanna Kraszewska, Alicja Gruszka, Basia Gruszka i Oliwia Pluta.

Wysoki poziom zaprezentowali reprezentanci Chocianowa zdobywając wysokie miejsca: złoty medal otrzymała Amelia Sawajda w kategorii kata, zaś brązowy zdobyła Hanna Kraszewska. Tuż za podium nasi reprezentanci znaleźli się z kolei w drużynowym kata, zajmując 4 lokatę. Duży sukces na swoim koncie ma także debiutująca Basia Gruszka, która na 12 dziewcząt zajęła 5 miejsce w kategorii kata. Cała galeria zdjęć z tych zawodów dostępna jest na stronie Klubu na jednym z portali społecznościowych.

Wszystkich zainteresowanych "przygodą z karete" klub zaprasza na zajęcia, które odbywają się na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kasztanowej 5 w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18:30.
[KN]