Dokładnie za tydzień w niedzielę, 27 września od godziny 13:00 Mszą Świętą rozpoczną się dożynkowe uroczystości w naszej gminie. Chocianowski Jarmark Dożynkowy i Runa Leśnego, bo tak nazywać się będzie tegoroczna uroczystość, to jeden z najpiękniejszych obyczajów, który jest wpisany w tradycję miejscowości naszej gminy.

Całość rozpocznie się od Mszy Świętej na chocianowskim Rynku, w niedzielę 27 września o godzinie 13:00. Tuż po niej, również na Rynku odbędzie się jarmark dożynkowy, na który zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych.

Dziękuję bardzo serdecznie naszym rolnikom za trud włożony w tegoroczne plony. Drodzy Rolnicy, Szanowni Państwo, jedyną rzeczą, o którą często się modlimy jest chleb powszedni oraz godne plony na lepsze jutro. Dziękuję tym z Państwa, którzy dbacie o to, by owoce pracy rąk ludzkich były dzielone sprawiedliwie - pisze burmistrz Kulczyński. - Dlatego zapraszam wszystkich z Państwa na tegoroczne obchody dożynkowe na Rynku w Chocianowie 27 września, na uroczystą Mszę Świętą o godzinie 13.00 oraz Chocianowski Jarmark Dożynkowy i Runa Leśnego wraz z licznymi atrakcjami - dodaje włodarz.
Jakie atrakcje czekają na mieszkańców? To na razie jest niespodzianka, jednak niebawem powrócimy do tego tematu, uchylając nieco rąbka tajemnicy. Tymczasem już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania.
[KN]