Wczoraj po południu Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie opublikował kilka zdjęć na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych. Okazuje się, że pracownicy tutejszej komunalki zabezpieczyli teren przy stacji PKP.

Zbliżająca się inwestycja może mieć związek z obietnicą rewitalizacji linii kolejowej prowadzącej do Chocianowa
Jak czytamy na profilu ogrodzenie terenu zostało przygotowane "pod kolejną inwestycję obiecaną przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego". Miejski Zakład buduje przy tej okazji pewne napięcie, ponieważ nie zdradza czego będą dotyczyły prace w tym miejscu. Przypomnijmy, że pod koniec lutego Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński odzyskał od Polskich Kolei Państwowych działki wraz zabudowaniami o łącznej wartości ponad 620 tysięcy złotych. Chodzi oczywiście o dworzec PKP, który po wielu latach wrócił w skład gminnego majątku.
 
Będzie to prawdziwa gratka dla fanów tego środka lokomocji, a także ogromna komunikacyjna szansa na rozwój dla całej gminy
Zbliżająca się inwestycja może mieć związek z obietnicą rewitalizacji linii kolejowej prowadzącej do Chocianowa. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w budżecie Województwa Dolnośląskiego na 2020 roku zabezpieczono sześć milionów złotych, które przeznaczone zostaną na rewitalizację linii kolejowej 303 Duninów – Chocianów. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów tego środka lokomocji, a także ogromna komunikacyjna szansa na rozwój dla całej gminy. Ostatni pociąg pociąg odjechał stąd już ponad 20 lat temu. Było to w piątek, 31 marca 2000 roku o godzinie 15:40.

Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński odzyskał od Polskich Kolei Państwowych działki wraz zabudowaniami o łącznej wartości ponad 620 tysięcy złotych. Chodzi oczywiście o dworzec PKP, który po wielu latach wrócił w skład gminnego majątku
W związku z tym, że na razie nikt nie chce zdradzić szczegółów dotyczących tej inwestycji, musimy uzbroić się w cierpliwość, niemniej z pewnością do tego tematu powrócimy jeszcze nie raz w naszych kolejnych artykułach.
[KN]