Czy pomysł rewitalizacji obszaru chocianowskich basenów jest zasadny? Do takich wniosków można dojść nie tylko biorąc pod uwagę trwające upały, lecz także czytając komentarze pod wpisem burmistrza Tomasza Kulczyńskiego na jednym z popularnych portali społecznościowych.

W ubiegłym tygodniu włodarz naszej gminy podzielił się ze swoimi sympatykami planami przygotowania strefy rekreacyjnej, która przyciągnęłaby mieszkańców szukających miejsca na bezpieczny relaks. Od wielu lat chocianowianie muszą jeździć na baseny odkryte do sąsiednich Polkowic i Lubina, albo na niekontrolowane obiekty wodne do Rokitek czy na Spaloną. Wszystko wskazuje na to, że już za kilka lat mieszkańcy Chocianowa będą mogli korzystać z basenu otwartego w swojej gminie.

Odwiedziłem to, co pozostało po naszych chocianowskich basenach. Ze smutkiem stwierdzam, że wieloletnie zaniedbania tego obszaru doprowadziły do tego, że jest tragicznie - zaczyna swój wpis Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński. - Dlatego postanowiłem! Przywrócę dla Państwa użyteczność tych obiektów. Zgodnie z szacunkami, mając na uwadze nakłady finansowe, około trzech lat zajmie nam przygotowanie tej strefy rekreacyjnej tak, aby po jej otwarciu w dalszych latach sukcesywnie ją rozwijać - poinformował włodarz Chocianowa.
Pomysł spodobał się mieszkańcom, którzy nie tylko wspominają, jak uczyli się w tamtym miejscu pływać, lecz także wyrażają swoją aprobatę dla pomysłu burmistrza (zdjęcia wybranych komentarzy poniżej). Burmistrz zobowiązał Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej do zabezpieczania chocianowskich basenów pod przyszłą odbudowę tej strefy rekreacyjnej.
[KN]