Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Chocianowie informuje, że na terenie miasta Chocianów w dniach od 24.09.2019 r. do 27.09.2019 r. zostanie przeprowadzana deratyzacja sieci kanalizacyjnej.

Podstawowym celem akcji deratyzacyjnej jest zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy. Deratyzacja polega na wyłożeniu trutek w studniach sieci kanalizacyjnej czyli w miejscach żerowania szczurów. W czasie trwania deratyzacji ważnym czynnikiem jest uzupełnianie wyłożonego preparatu. Systematyczne i konsekwentne akcje deratyzacyjne skutecznie ograniczają populację szczura wędrownego w obrębie aglomeracji.

Spółka przeprowadza deratyzację dwa razy w roku.  Zachęcamy wszystkich Zarządców budynków oraz instytucji do przeprowadzenia deratyzacji w obrębie swoich nieruchomości w tym samym czasie.


Pamiętajmy że wyrzucając resztki jedzenia do odpływów toalet i zlewów nieświadomie przyciągamy szczury, które żyją między innymi w kanałach.
Fot. Kornelia Glowacka-Wolf / Agencja Gazeta