O tej sprawie pisaliśmy dokładnie miesiąc temu. Wówczas miesięcznik "Dolnośląska Piłka" poinformował, że niewiele, bo tylko 26. punktów zabrakło Stali Chocianów do zdetronizowania rezerw Chrobrego Głogów w klasyfikacji czwartoligowego Pro Junior System. Pozwoliło to wówczas naszemu klubowi otrzymać 50% przewidzianej nagrody. Dziś wiemy, że do Chocianowa popłynie więcej pieniędzy.

Przypomnijmy, że Pro Junior System polega na przyznawaniu punktów klubom za rozegrane minuty zawodników kwalifikujących się do Programu w oficjalnych meczach rozgrywek mistrzowskich. Na zakończenie ligowych rozgrywek mistrzowskich danego sezonu, kluby z największą liczbą punktów zostają nagradzane finansowo. W programie uczestniczą kluby IV ligi, a administratorem programu jest PZPN. Prekursorem systemu PJS w Polsce był Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, który już w poprzednich latach nagradzał zespoły na szczeblu czwartoligowym.

Minimalnie za plecami głogowskiego klubu znalazła się w tej klasyfikacji Stal Chocianów, która jednak rundę zakończyła na przedostatnim miejscu w grupie zachodniej. Podopieczni Mirosława Wolana jednak pozostaną na tym szczeblu rozgrywkowym, dzięki czemu zainkasują nagrodę. Jeszcze miesiąc temu miało to być 12,5 tysiąca złotych. Jak się dowiedzieliśmy, dzięki staraniom prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Padewskiego Stal dostała 100%, czyli 25 tysięcy. Z pewnością pozwoli to na jeszcze lepszy rozwój naszego klubu.
[KN]