Dobry duszek, który podczas Chocianowskich Dni Jagody stanął w Rynku, wciąż intryguje mieszkańców. Chocianowianie chętnie do niego podchodzą i fotografują się z zamontowaną przez samorząd figurką.

Nie wiadomo, czy Dobry Duszek stanie się symbolem miasta. - Pierwszą figurę zamontowaliśmy w Rynku, by sprawdzić nastroje z tym związane wśród mieszkańców. Ilość pozytywnych opinii, które dotarły do nas wymagają pochylenia się nad tym tematem jeszcze bardziej – mówi Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

Najsławniejszymi figurkami na Dolnym Śląsku są z całą pewnością wrocławskie krasnale i ciężko z nimi rywalizować. To nie oznacza jednak, że nie warto prowadzić działań w tym kierunku. Tak też się stało w Chocianowie, ponieważ z jednej strony na Rynku zobaczyliśmy dobrego duszka, zaś na pałacu byliśmy świadkami związanego z tą tematyką pokazu Teatru Avatar. - Na razie wyganiamy złe duchy, które rozsiadły się tutaj w poprzednich latach i na ich miejsca będzie lokować dobre duszki – dodaje z uśmiechem Tomasz Kulczyński.

Taka wypowiedź może oznacza, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych figurek związanych z duszkami. Jak udało nam się dowiedzieć, niewykluczone, że powstaną one także na terenach wsi Gminy Chocianów.