Jedenaścioro finalistów I etapu "Olimpiady Kopernika" ze Szkoły Podstawowej w Trzebnicach weźmie udział w II etapie międzypowiatowego konkursu wiedzy. Dzisiaj o godzinie 12:00 zmierzą się finaliści z języka niemieckiego, jutro o 9:00 z matematyki, zaś w czwartek o 12:00 z wiedzy ekologicznej.

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach pomyślnie przebrnęli przez eliminacje (I etap) i zakwalifikowali się do finałowego, II etapu konkursu, którego regulamin został zatwierdzony przez kuratorium oświaty i umieszczony w wykazie zawodów wiedzy dolnośląskiego kuratora oświaty, co jest równoznaczne z przyznaniem laureatom konkursów dodatkowych punktów rekrutacyjnych na rok szkolny 2020/2021.

W kategorii języka niemieckiego dzisiaj w samo południe w auli I LO im. Mikołaja Kopernika w Lubinie zmierzy się 26 uczniów szkół podstawowych z powiatów legnickiego, lubińskiego i polkowickiego. Naszą gminę reprezentować będą: Zuzanna Tomczak, Milena Pieczonka, Filip Zamecki, Aleksandra Wyrwas oraz Emilia Woźniak. Jutro, w kategorii matematyka zmierzy się 31 uczniów, w tym dwoje z Trzebnic: Andżelika Ilnicka oraz Wojciech Kucharczyk. Ostatnim dniem zmagań pisemnych będzie czwartek, a zakończy go finał z wiedzy ekologicznej. Wśród 19. finalistów, z naszej gminy miejsce znalazło czworo: Patrycja Dusza, Natalia Żywócka, Oliwia Żywócka oraz Marcin Purtak.

Ogłoszenie wyników i podanie listy laureatów nastąpi na początku lutego, jednak jeszcze pod koniec lutego uczestników kategorii językowych czeka etap ustny. Uroczysta gala i wręczenie nagród we wszystkich kategoriach Olimpiady Kopernika przewidziane jest na 13. marca na godzinę 12:00. Za wychowanków trzebnickiej podstawówki trzymamy kciuki, życząc im najwyższych lokat i największej ilości punktów, jednocześnie gratulujemy dostania się do ścisłego finału w wybranych kategoriach.

[KN]