Pogoda chciała pokrzyżować plany tegorocznych obchodów Chocianowskiego Święta Dziękczynienia za Doroczne Plony i Zbiory oraz Chocianowskiego Jarmarku Dożynkowego i Runa Leśnego. Organizatorzy pierwotnie chcieli zorganizować wszystko na świeżym powietrzu, jednak ze względu na opady deszczu te plany trzeba było zmienić.

Jak się dowiedzieliśmy szybką reakcję na zmieniające się warunki pogodowe podjęli organizatorzy chocianowskich dożynek, przenosząc zarówno dziękczynną Mszę Świętą, jak i jarmark pod zadaszenie. Start obchodów w niedzielę, 27 września o godz. 13:00 w Kościele pw. św. Józefa, a cała reszta atrakcji tuż po nabożeństwie w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Kasztanowej.

Jesteśmy w stanie zapewnić świetną zabawę, mnóstwo atrakcji i pyszne jedzenie, ale na pogodę wpływu nie mamy - przyznaje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu całych uroczystości pod dach, aby zapewnić jak najlepsze warunki świętowania dla wszystkich, zarówno dla wystawców, jak i dla gości, którzy będą chcieli podziwiać plony i przygotowane atrakcje - dodaje Wan.
Przypomnijmy, że niezmiennie w planie uroczystości, oprócz dziękczynnej Mszy Świętej znalazły się także: pojedynek rycerski, jarmark produktów rolnych i leśnych, sołecki konkurs o kosz plonów, prezentacja sprzętu rolniczego, pokaz strongman, gry, zabawy, konkursy i dmuchańce. Na rozstawionych na hali stoiskach będzie można znaleźć liczne potrawy i wypieki. Zapraszamy już jutro!
[KN]