Zakończył się proces wyboru wykonawcy dokumentacji technicznej budowy ok. 17 km drogi rowerowej w Gminie Chocianów, na odcinku od granic miasta Chocianowa do miejscowości Szklary Dolne. Niebawem rozpoczną się prace projektowe w terenie.

Jest to kolejny krok, po wprowadzeniu darmowej komunikacji zbiorowej, do popularyzacji zasad zintegrowanego transportu na najwyższym poziomie również w Gminie Chocianów. Projekt będzie zakładał przygotowanie trasy prowadzącej wzdłuż dawnej linii kolejowej, do granic gminy. Ostatecznym celem będzie połączenie chocianowskiego odcinka z drogą rowerową na terenie Gminy Lubin, dalej w kierunku do Lubina.

Zakończenie prac projektowych planowane do grudnia 2019 r., po to, aby w latach 2020 do 2021, po zapewnieniu finansowania w większości ze środków zewnętrznych, zakończyć proces inwestycyjny. W przyszłości planuje się również połączenie projektowanej trasy z centrum przesiadkowym przy ul. Kolejowej w Chocianowie. Chocianów jest miastem rowerzystów co widać na każdym kroku.

Rower jest najbardziej ekologicznym i najbardziej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu, nie tylko miejskiego. Nie hałasuje, nie niszczy przyrody, nie zajmuje dużo miejsca. Nie potrzebuje paliwa, a pojedzie tak daleko na ile sił starczy w nogach i kalorii starczy rowerzyście. Zatem każdy rowerzysta a czasami i jego pasażer, rezygnując z samochodu i przesiadając się na rower, chroni i dba o środowisko. Projekt ten także poprawi bezpieczeństwo rowerzystów jak również podniesie walory turystyczne gminy.