Dzisiaj we Wrocławiu Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński odzyskał od Polskich Kolei Państwowych działki wraz zabudowaniami o łącznej wartości ponad 620 tysięcy złotych. Chodzi o Dworzec PKP, który po wielu latach wraca w skład gminnego majątku.

Jak czytamy na stronie Burmistrza Chocianowa na jednym z portali społecznościowych "od Polskich Kolei Państwowych S.A. przejęliśmy nieodpłatnie aż 3 działki: nr 225/2 o powierzchni 0,22 ha, nr 225/3 o powierzchni 0,3726 ha oraz nr 225/9 o powierzchni 1,0165 ha".

- Zgodnie z obietnicą, w tej kadencji, przywrócimy w ten obszar funkcje komunikacyjne, co zdecydowanie usprawni funkcjonowanie bezpłatnej komunikacji w obszarze naszego miasta - podkreślił Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów - ponadto miejmy nadzieje, że do 2023 roku Chocianów wróci na kolejową mapę Polski - dodaje.

W skład przejętego majątku wchodzą Dworzec kolejowy, rampa, nawierzchnia asfaltowa i fragment ogrodzenia, i zabudowania gospodarcze". Powołany rzeczoznawca oszacował wartość przejęcia na kwotę dokładnie 621 tysięcy 180 złotych.
[KN]