Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyły się przetargi na sprzedaż działek w Chocianowie. Chodzi o popularny Leśny Zakątek, który jest spełnieniem obietnicy burmistrza Tomasza Kulczyńskiego o sprzedaży działek za 50% ceny. Dziś wiemy już, że pierwsze 10 działek przyniesie duży zysk naszej gminie.

Przypomnijmy, że do promocji nieruchomości gruntowych w nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych chocianowski magistrat wykorzystał wiele niezbędnych narzędzi. Nasi czytelnicy o działkach przy ulicy Szprotawskiej, zlokalizowanych wśród zieleni, głównie świerków, w malowniczej scenerii, oddalonych od zgiełku, w tak potrzebnej ciszy i spokoju mogli dowiedzieć się m.in. z artykułów "Działki za 50% - obietnica wyborcza staje się faktem", "TYLKO U NAS: Znamy ceny, będzie taniej dla wszystkich", "Leśny Zakątek: wiemy kiedy przetarg", "Chocianów promują w regionie (wideo)".

- Promocję działek robiliśmy wieloma kanałami. Najskuteczniejsza okazała się prawdopodobnie przyczepa, która jeździła po rejonie zagłębia miedziowego, promując Leśny Zakątek - informuje Krystian Wan z tutejszego magistratu. - Dziś można śmiało przyznać, że samochód, który niedawno został zakupiony między innymi do tego typu zadań właśnie się zwrócił. Dodatkowo przyda się do transportu materiałów promujących gminę oraz do organizacji różnych wydarzeń, a także w Dziale Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Wcześniej tego działu w chocianowskim magistracie nie było, a dzisiaj może poszczycić się m.in. realizacją dofinansowania w ramach projektu Wifi4EU, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, oraz program E-Aktywni na blisko 300 tysięcy złotych - komentuje Wan.
Okazuje się, że ze sprzedaży pierwszych dziesięciu działek z łącznie 21 wyznaczonych w ramach Leśnego Zakątka udało się zdobyć kwotę 598,5 tysiąca złotych. Nowi mieszkańcy naszej gminy będą mieli blisko do popularnych tras rowerowych prowadzących bezpośrednio do Borów Dolnośląskich. Każdy z nowych nabywców będzie mógł sam zdecydować jakie drzewa pozostawi na swojej działce.
[KN]