Dokładnie za miesiąc naszą gminę odwiedzi twórca poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, Mariusz Niemycki. Filia w Trzebnicach przygotowała na tę okazję akcję promocyjną. Dla najmłodszych czytelników, 5- i 6-latków z grupy przedszkolnej Biblioteka Publiczna przygotowała wspólne czytanie jednej z siedmiu książek z serii o przygodach Żabcia.

Mariusz Niemycki to autor ponad 80 książek dla dzieci i ponad 30 słuchowisk radiowych. Jest także autorem scenariuszy teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadebiutował w 1995 roku książką pod tytułem "Kubusiowe zagadki". Znany jest z takich pozycji jak powieść "Zaczarowany dom Matyldy" czy serii książek "Świat Obi-Boków", "Detektyw Zuzia na Tropie" oraz "Listonosz Kot". Do naszej gminy zawita w czwartek, 12 marca. W filii Biblioteki Publicznej w Trzebnicach spotkanie z nim zacznie się o godzinie 10:30.

W ramach przygotowań do spotkania z pisarzem, dzieci poznały jedną z przygód tytułowego Żabcia. Dowiedziały się, że ważniejsza od wygranej jest pomoc innym w potrzebie. Na tę okoliczność pokolorowały także bohatera opowieści w jego różnych przygodach.

[KN]