Dziś 7 kwietnia, który obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia. Data nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia przypada Dzień Pracownika Służb Zdrowia i Światowy Dzień Zdrowia, upamiętniające rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku.

Niewątpliwie w czasie panującej epidemii to święto nabiera szczególnego charakteru. Każdy z Nas widzi, z jak wielką determinacją, zaangażowaniem i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z koronawirusem. Organizator Światowego Dnia Zdrowia, WHO podaje rokrocznie temat przewodni, który ma pomóc w uświadamianiu obywateli o obecnych problemach z jakimi borykają pracownicy służb zdrowia. W tym roku hasłem Światowego Dnia Zdrowia jest uzyskanie dostępu do leków dla wszystkich, niezależnie od stanu majątkowego.

W tym dniu możemy również podziękować służbie zdrowia. Na wielu stronach internetowych czytamy o organizacji specjalnej akcji mającej na celu zdalne podziękowania lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, laborantom czy salowym. Dziś o godz. 13:00 stańmy w oknach i na balkonach i głośno oklaskujmy naszych bohaterów w ramach akcji "Brawa dla Was". Tym symbolicznym gestem podziękujemy tym, którzy w tym wyjątkowo trudnym czasie obchodzić będą Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

- W tym szczególnym dniu, pragnę wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pozostałym pracownikom służby zdrowia złożyć szczere wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęceń służbę na rzecz drugiego człowieka - dziękuje Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych - bardzo dziękuję za ogromną determinację, trud, zaangażowanie i wielkie serca jakie wkładacie w niesienie pomocy potrzebującym w trudnym dla wszystkim czasie. Jesteście wielcy! - dodaje.

My również dołączamy się do życzeń i podziękowań dla Pracowników Służby Zdrowia za każdy dzień ciężkiej pracy, za poświęcenie i zaangażowanie.
[KN]