W ten weekend najmłodsi chocianowianie również mogą posłuchać ulubionych bajek w ramach akcji "Zaczytany Chocianów". Dzisiaj swoją premierę miała kolejna czytanka, tym razem Izabela Szwed czytała o "Liczeniu baranów". Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Pomysł Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników serwisu społecznościowego. Tradycją stało się już, że w soboty i niedziele o godzinie 18:30 pojawiają się kolejne nagrania. Wczoraj do kolekcji czytanych bajek dołączyła jedenasta, p.t. "Nowy plac zabaw" zaś dzisiaj dwunasta, przeczytana przez Izabelę Szwed z tutejszej Szkoły Podstawowej, p.t. "Liczenie baranów".

Akcja zorganizowana przy współpracy Biblioteki Publicznej w Chocianowie z Referatem Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki z tutejszego magistratu to łącznie 10 filmów: wiersz Akademii Czytania Bajek, "Skradziony domek żółwia", "Bajka o złotej rybce", "Bajka o wystawie", "Rozmyślania łaciatej krówki", "Pies i kość", "O Biedronce, która zazdrościła słońcu", "Kwiatowe wróżki", "Pracowite mrówki", "Daleko jeszcze" oraz "Nowy plac zabaw". Do akcji dotychczas włączyli się tutejsi nauczyciele, radni i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.

Aby na bieżąco śledzić pojawiające się w sieci nagrania wystarczy subskrybować Gminę Chocianów w serwisie społecznościowym YouTube, na którym pojawiają się produkcje.
[KN]