Mocniej zawieje dzisiaj w całej Polsce za wyjątkiem województwa opolskiego. Dla naszego powiatu IMGW-PIB przygotowało ostrzeżenie meteorologiczne. Miejscami przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu.

Janusz Zieliński, Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Polskiego Instytutu Badawczego wydał ostrzeżenie, które swoim zasięgiem obejmuje całe województwo dolnośląskie, jednak podobne ostrzeżenia przewidziane zostały dla całego kraju za wyjątkiem województwa opolskiego. Dzisiaj do godziny 20:00 powieje z zachodu z prędkością od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska atmosferycznego oceniono na 80%.

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu przypomina, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym także opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
[KN]