Polska Policja odwołała Child Alert w związku z poszukiwaniami 10-letniego Ibrahima. Odnalazł się w Belgii i pozostaje bezpieczny pod opieką ojca. My przypominamy, co zrobić w przypadku, kiedy nasze dziecko zniknie nam z oczu.

Jak czytamy we wpisie polskiej policji na jednym z portali społecznościowych "służby belgijskie oficjalnie poinformowały, że życiu i zdrowiu Ibrahima nie zagraża niebezpieczeństwo. Chłopiec pozostaje w Belgii pod opieką ojca, a kolejne czynności może podejmować Sąd. Child Alert został odwołany - dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i odebrane sygnały".

Zaginięcie dziecka wiąże się z ogromnym stresem i paniką rodzica. Nikomu z nas nie życzymy takich wrażeń, jednak warto poznać kroki, jakie należy podjąć w sytuacji, w której nie wiemy, gdzie znajduje się nasza pociecha. Twórcy szkoleniowego filmu doradzają, aby po pierwsze zachować spokój, a poszukiwania rozpocząć w miejscu, w którym ostatnio widziane było dziecko. Często zdarza się, że małe dzieci chowają się i tam zasypiają. 

Warto pamiętać, aby sprawdzić okoliczne niebezpieczne miejsca, rozpytać rodzinę, przyjaciół i sąsiadów. Jeśli nadal nie wiemy gdzie jest nasze dziecko, trzeba zawiadomić służby. Policja będzie potrzebować rysopis naszego dziecka, aktualne zdjęcie i w co było ubrane. Należy także podać listę znajomych i uczęszczanych miejsc. W przypadku starszych dzieci trzeba poszukać notatek i wskazówek, także w telefonie, skrzynce pocztowej, mediach społecznościowych czy w pamiętniku. 

Policja uspokaja, że najczęściej dzieci odnajdywane są szybko, całe i zdrowe. Więcej informacji można uzyskać na stronie Child Alert. Film opracowano przy udziale Organizacji Amber Alert Europe.

[KN]