Za nami II Gminy Turniej Historyczny z okazji 80 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej pod honorowym patronatem  Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, Pawła Hreniaka Wojewody Dolnośląskiego, Elżbiety Witek Marszałka Sejmu oraz JM prof. dr Tadusza Kierzyka Rektora Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Dzisiejszy Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych. Turniej miał na celu zachęcić młodych mieszkańców naszej gminy do poznania przeszłości regionu oraz historycznego dziedzictwa Polski. 

-Mam nadzieje, że konkursowe zmagania będą przebiegały w bardzo miłej, przyjaznej, fair play atmosferze. Nagrody na dzisiejszy turniej ufundował przede wszystkim Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński -  mówi Jacek Nowicki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych.


W rywalizacji wzięły udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Chocianowie, Szkoły Podstawowa im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych,  Szkoły Podstawowej w Parchowie oraz Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Trzebnicach. 


Testy historyczne, strzały do tarczy, składanie radia czy marsz z przeszkodami to tylko część konkurencji w których można było wziąć udział. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięskie drużyny:

I Miejsce Szkoła Podstawowa w Szklarach Dolnych z wynikiem 21 punktów,
II Miejsce Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Trzebnicach wynikiem 20 punktów,
III Miejsce Szkoła Podstawowa w Parchowie z wynikiem 17 punktów,
IV Miejsce Szkoła Podstawowa w Chocianowie.

Została również przyznana przez Dyrektora Jacka Nowickiego nagroda specjalna voucher na wycieczkę do Budpesztu dla najlepszego zawodnika. Za aktywność i zaangażowanie nagroda została przyznana uczennicy szkoły podstawowej w Trzebnicach Aleksandry Korty. 

W imieniu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego wręczenia nagród dla wszystkich drużyn dokonał Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr Piotr Gruszka.