Grupa mieszkańców Trzebnic po raz kolejny szykuje wielkie muzyczne wydarzenie. W imprezowym kalendarzu na stałe zapisało się już Retro Trzebnice. Już 21 lutego 2020 roku odbędzie się zimowy odpowiednik tego wydarzenia. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19:00.

W przeciwieństwie do letniej wersji, ta nie odbędzie się na dworze. Pod uwagę brane było kilka lokalizacji, jednak ostatecznie padło na Halę Sportową w Chocianowie, która sprawdziła się już pod tym kątem podczas sylwestrowej zabawy.

- W poprzednich latach naszej działalności festiwal RETRO cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców całej Gminy, wśród których dominowała młodzież. Udało nam się jednorazową imprezę przerodzić w cykliczne wydarzenie. Popularność festiwalu wzrasta w szybkim tempie, z tego względu chcemy jak najdłużej kultywować naszą tradycję i stawiamy na rozwój - – mówi Dominika Mazur, główna organizatorka wydarzenia.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców Trzebnic, Gmina Chocianów ma szansę w ciągu kilku lat na stałe wpisać się w kalendarz muzycznych wydarzeń nie tylko dla mieszkańców regionu, ale także województwa. Podobnie jak podczas letnich edycji, tak i tym razem o techniczną stronę mocy zadba niezmiennie SOUND ACTIV Paweł Merena.

Podczas najbliższej edycji RETRO staną również Food Trucki. Koszt wejściówki na to wydarzenie wynosi 25 złotych.  Można je nabywać u organizatorów, a także przy wejściu w dniu imprezy. Więcej informacji można uzyskać na profilu w mediach społecznościowych pod nazwą: RETRO Trzebnice Festiwal.
[ZW]