Arka Trzebnice awansowała do II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. Podopieczni Damiana Podziewskiego pokonali na własnym boisku Spartę Parszowice 5:4.

Trzebniczanie w pierwszych spotkaniach ligowych otrzymali kubeł zimnej wody, ponieważ najpierw wysoko przegrali na wyjeździe z Unią Szklary Górne 7:2, a w drugiej kolejce ulegli na własnym boisku Mieszku Ruszowice 2:3. Występ w Pucharze Polski był więc szansą na rehabilitację.

Arka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i już po osiemnastu minutach prowadziła po bramkach Piotra Rogalskiego i Daniela Pilichowskiego. Goście z Parszowic co prawda doprowadzili do wyrównania do trafieniach Jakuba Kruka i Piotra Demianicza, jednak jeszcze przed przerwą Pilichowski zdobył drugą bramkę. Początek drugiej połowy należał do zespołu z Gminy Chocianów, ponieważ Arka szybko wyszła na prowadzenie 5:2. Spartę stać było jedynie jeszcze na dwie bramki, ale nie wystarczyło to do wyeliminowania podopiecznych trenera Podziewskiego.

Arkę Trzebnice w kolejnej rundzie czeka występująca w klasie okręgowej Iskra Księginice.