Bezpłatna komunikacja autobusowa, która przyjęła się w naszej gminie za sprawą spełnienia wyborczej obietnicy burmistrza Tomasza Kulczyńskiego funkcjonuje obecnie w wakacyjnym rozkładzie jazdy. Jak się dowiedzieliśmy, urzędnicy pracują właśnie nad zmianami, które konieczne będą w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

Pomimo sytuacji epidemicznej, Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje organizację roku szkolnego na zasadach sprzed COVID-19. Oznacza to, że uczniowie będą musieli dojeżdżać do szkół, dlatego pracownicy chocianowskiego magistratu już ustalają jak zorganizować ruch autobusów w naszej gminie, aby mieszkańcy byli zadowoleni.

- Prowadzimy obecnie rozmowy z organizatorem przewozów pasażerskich, a także sąsiednimi gminami, na temat nowego rozkładu jazdy autobusów. Zamierzonym efektem jest realizacja połączeń, które od września dowiozą mieszkańców naszej gminy do pracy i szkół - informuje Tadeusz Kehle, naczelnik Wydziału Rozwoju i Utrzymania w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów.
Gdy tylko znany będzie nowy rozkład jazdy, od razu go dla Państwa opublikujemy. Tymczasem przypominamy aktualny rozkład jazdy (grafiki poniżej).
[KN]