Pierwszy punkt do dezynfekcji rąk stanął w naszym powiecie, już niebawem kolejny. Oba znajdziemy w Chocianowie. Dokładnie 2 tygodnie temu wiceprzewodniczący tutejszej Rady Miejskiej, Piotr Wandycz zwrócił się do Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z prośbą o montaż dozownika płynu dezynfekującego do rąk. Przed momentem burmistrz opublikował zdjęcia z montażu pierwszego takiego punktu w naszym mieście.

"Wraz z radnymi z Klubu Radnych Tomasz Kulczyński 2018, zamontowaliśmy pierwszy w naszym powiecie Publiczny Punkt do Dezynfekcji Rąk"
Pod koniec kwietnia z inicjatywą, aby w Chocianowie zamontować aplikator, który podaje płyn do dezynfekcji wystąpił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz, o czym pisaliśmy w artykule: "Czy zdezynfekujemy ręce w Chocianowie". Chodzi o takie rozwiązanie, w którym można wyczyścić dłonie bez konieczności dotykania urządzenia rękami. Wystarczy nacisnąć nogą przycisk, który zamontowany jest na samym dole urządzenia.

"Kolejny pojawi się już niebawem przy placu PKS. Pamiętajmy, zdrowie jest najważniejsze"
Dzisiaj rano burmistrz Tomasz Kulczyński zamieścił na swojej stronie na jednym z popularnych portali internetowych zdjęcia z montażu pierwszego w naszym powiecie i tym samym pierwszego w naszej gminie urządzenia do dezynfekcji rąk. W montażu i testowaniu burmistrzowi pomogli radni Artur Wandycz, Andrzej Kuśmierczyk oraz Henryk Osoliński.

Wraz z radnymi z Klubu Radnych Tomasz Kulczyński 2018, zamontowaliśmy pierwszy w naszym powiecie Publiczny Punkt do Dezynfekcji Rąk - informuje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński - Kolejny pojawi się już niebawem przy placu PKS. Pamiętajmy, zdrowie jest najważniejsze - dodaje włodarz naszej gminy.

Chodzi o takie rozwiązanie, w którym można wyczyścić dłonie bez konieczności dotykania urządzenia rękami. Wystarczy nacisnąć nogą przycisk, który zamontowany jest na samym dole urządzenia
Oznacza to, że możemy spodziewać się kolejnego takiego urządzenia, co nie powinno dziwić, bo informacja w mediach społecznościowych w niespełna godzinę od publikacji spotkała się z ogromnym poparciem pomysłu wśród mieszkańców Chocianowa.
[KN]