Już w najbliższy wtorek w Chocianowie odbędą się obchody z okazji Dnia Sybiraka. W programie przewidziano mszę świętą w intencji Sybiraków, a także uroczysty apel i złożenie kwiatów .

-,,Z roku na rok kombatantów jest coraz mniej, obecnie w naszej gminie pozostało już tylko 7 osób’’ – mówi prezes Zarządu Teresa Marciniak

17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka, również i w Chocianowie takie obchody będą miały miejsce – mówi Tomasz Kulczyński Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów

W najbliższy wtorek uroczystości rozpoczną się o godzinie 18:00 mszą Św. w intencji Sybiraków w kościele P.W. Św. Józefa Robotnika. Na godzinę 18:40 zaplanowano uroczysty apel, a także złożenie kwiatów przez delegacje dyrektorów jednostek oraz mieszkańców .

Warto wspomnieć, że Chocianowskie Koło Sybiraków powstało w 1989 r równe 30 lat temu, a początkowa ilość osób wchodząca w jej skład liczyła 67 osób . Od 2017 roku prezesem koła jest Pani Teresa Marciniak.

Dzień Sybiraka to nie tylko modlitwa, złożenie kwiatów czy apel ale wspomnienia, historia i przeżycia jakimi dzielą się Sybiracy podczas wspólnych spotkań. Dlatego też warto w taki dzień towarzyszyć naszym Sybirakom na znak wdzięczności za ich trud i poświęcenie. Przekazywana historia jest najlepszym nauczycielem.

Czy umrzeć nam przyjdzie wśród boju
Czy w tajgach Sybiru nam zgnić
Z trudu naszego i znoju
POLSKA powstała by żyć!

PAMIĘĆ ZMARŁYM - ŻYJĄCYM POJEDNANIE.