Uszka, barszcz, krokiety, opłatek, to niektóre rzeczy, jakie dostali samotni mieszkańcy naszej gminy. O całej akcji poinformował w mediach społecznościowych Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, który wraz z radnymi rozdali około 50 paczek dla samotnych i potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Do obejrzenia także reportaż przygotowany przez dziennikarzy Chocianow.tv.

W akcji udział wzięli, oprócz Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, także radni Rady Miejskiej, Piotr Wandycz, Paweł Bujak, Henryk Osoliński, Jerzy Bałecki, Marcin Ślipko, Andrzej Kuśmierczyk, Paweł Kisiel i Artur Wandycz.

- W tym roku z uwagi na panującą epidemię nie mogła odbyć się coroczna Wigilia dla osób potrzebujących, dlatego wraz z radnymi z Klubu Radnych Chocianów 2023 i PiS wsparliśmy jako wolontariusze pracowników naszego OPS Chocianów i rozdaliśmy posiłki świąteczne tak, aby nikt nie został pominięty w tym trudnym dla nas wszystkich czasie - skomentował akcję w mediach społecznościowych Tomasz Kulczyński.
W Chocianowie tradycją była wigilia dla osób samotnych i ubogich. W tym roku ze względu na obostrzenia wynikające z epidemii COVID-19 wspólna wieczerza była niemożliwa, dlatego włodarz naszej gminy postanowił przekazać ciepłe posiłki z chocianowskiego OPS-u.

Bardzo się cieszę, że mogłem dołożyć małą cegiełkę radości osobom potrzebującym na te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Serdecznie Państwu dziękuję za uśmiech, za wsparcie, za dobre słowo. To motywacja na lata do dalszego dla Państwa działania - dodał włodarz Chocianowa.
Łącznie rozdanych zostało 50 paczek. Zapraszamy do obejrzenia reportażu (wideo poniżej).
[KN]